Спецпроект

Жінка обмалювала маркером картину у філії Лувра. ФОТО

Поліція французького міста Ланс затримала в четвер 28-річну відвідувачку місцевого відділення Лувру, що зробила напис на полотні Ежена Делакруа "Свобода на барикадах".

Про це пише bfm.

Незадовго до закриття музею жінка дістала чорний маркер і почала писати на одній з найвідоміших картин, виставлених на експозиції, що недавно відкрилася.

Один з відвідувачів і охоронець залу зупинили порушницю і викликали поліцію.

Картина Делакруа "Свобода на барикадах"

Адміністрація музею висунула позов. Слідство з'ясовує мотиви вчинку жінки.

На щастя, за словами експертів, картину можна відновити.

"Це дуже поверхневий напис, нанесений на шар лаку. Її, мабуть, легко очистити", - сказала представниця музею.

Найближчим часом експерти визначать, чи вдасться музею відновити пошкоджений шедевр своїми силами або доведеться відправити картину зовнішнім фахівцям на реставрацію.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.