Спецпроект

Музей жахів в Лондоні виставив свою колекцію на продаж

31 січня London Dungeon - знаменитий театральний атракціон британської столиці, існуючий 38 років, - закрився у зв'язку з переїздом. Оновлений London Dungeon відкриє двері 1 березня в будівлі Каунті-хол, в двох кроках від колеса огляду.

Про це пишуть "Ведомости".

Ще в січні туристів, що опинилися поруч із Лондонським мостом, зустрічали зомбі, вбивці та повії. Вони запрошували відвідати London Dungeon і познайомитися там з найтемнішими сюжетами історії міста за останню тисячу років. 

В експозицію входили не тільки предмети, що викликають страх, такі як середньовічні знаряддя тортур, але і театралізовані історії у відповідних декораціях. Так, історія Джека Різника розгорталася в пабі Ten Bells - копії того самого, куди згідно з легендою часто заглядали Джек і його жертви. Злодійства перукаря Суїні Тодда відбувалися у цирульні, яка була точною "реплікою" тієї, що знаходилася за адресою Фліт-стріт, 186 (де тепер розташований звичайний кіоск). У виставах були задіяні також легендарні лондонські привиди, жертви чуми та інші порушники спокою і закону.

Коли прийшов час переїжджати і оновлювати колекцію, директор Бен Світ вирішив не передавати експонати для кінозйомок і продавати не колекціонерам, а фанам - тим, хто насправді прив'язаний до London Dungeon і його спадщини.

3 лютого на одному з блошиних ринків London Dungeon влаштував розпродаж експонатів. Тут можна було купити людські кінцівки, скелети, кістки, очні яблука, клубки павутиння, знаряддя тортур, мітлу, злу ляльку, пластмасовий гарбуз і щура, майстерно вирізаний трон з драконами та інші речі, які ідеально підійдуть якщо не для домашнього інтер'єру, то для святкування Хеллоуїна.

На подив працівників London Dungeon, шанувальники розкупили експонати всього за 20 хвилин і велика частина тих, хто прийшов змогла лише отримати безкоштовні паперові наклейки з логотипом музею. Найменші експонати, наприклад, значки, продавалися за 20 пенсів, а найдорожчий екземпляр - дерев'яні колодки для тортур з фірмовим написом - пішов за 200 фунтів. Скелети пішли за 50 фунтів, а за стакани і пляшки з пабу Ten Bells - від 5 до 30 фунтів. Всі виручені кошти підуть на благодійність. 

В оновленому London Dungeon з'являться нові герої. "Наприклад, Гай Фокс з його ідеєю підірвати будинок парламенту, або кровожерливий монарх Генріх VIII", - розповіла старший менеджер по роботі з клієнтами London Dungeon Клаудія Паркер. - "Ми розробили сучасні сценарії та декорації. З нами співпрацювали костюмери, зайняті в роботі над фільмами "Пірати Карибського моря" і "Гра престолів", макіяж для акторів розробили фахівці MAC Cosmetics. Ми також будемо використовувати нові технології 3D та підготуємо дві нових вистави-поїздки, де вам доведеться не просто сидіти в паровозику, а брати участь у цих заходах, веселитися і боятися. Ми задіємо всі п'ять почуттів наших відвідувачів".

Паркер підкреслила, що при цьому музей залишається "все тим же легендарним London Dungeon; і як і раніше нас надихає ідея про те, що страшне можна зробити смішним".

Квитки в новий музей вже продаються на сайті: дорослим - £ 18,45, дітям старше 10 - £ 14,40. На місці дорослий квиток обійдеться в £ 26, дитячий (старше 10) - £ 19,20. Кількість місць обмежена, рекомендується купувати квитки заздалегідь.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.