Спецпроект

У Запоріжжі створюється музей пошти

У Запоріжжі триває кропітка робота по створенню музею пошти, аналогів якого в нашій країні ще немає.

Про це пишуть "Местные вести".

За ініціативою одного з ентузіастів, колишнього випускника історичного факультету Запорізького державного університету Олександра Тараненка, робоча група на чолі з керівником ЗД УППС "Укрпошта" Станіславом Лимарчук почала активну роботу, запросивши до співпраці автора кількох наукових праць про історію запорізького краю, декана історичного факультету ЗДУ, доцента Віктора Ткаченка, фахівців обласного краєзнавчого музею, колекціонерів та всіх городян.

Поштові установи Запорізького краю в різні роки XIX століття входили до складу Харківського, Одеського, Ростовського округів. З 1798 року в Олександрівській фортеці існувала поштова дистанція, яка іменувалася "військовою поштою".

Ці та інші факти планується об'єднати, доповнити цікавими експонатами і на базі існуючого поштового відділення в самому серці старого Олександрівська, як колись називалося Запоріжжя, відкрити постійно діючу експозицію. Перші експонати майбутнього музею вже надав відомий запорізький колекціонер, директор антикварного салону, Валерій Гуща.

Робота над створенням музею триває.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.