На барельєфі меморіалу Героям Дніпра встановили... кондиціонер

Мешканці 9-го мікрорайону Оболоні (Київ) на вул. Героїв Дніпра звернулися до народного депутата Олександра Бригинця (БЮТ) з проханням посприяти у перенесенні барельєфу з будинку №30 на стіну будинку №32-г і дали обіцянку, що доглядатимуть за меморіалом.

Причиною звернення мешканців будинку №30, 32-в та 34-а стало те, що над барельєфом встановили кондиціонер.

За словами оболонців, кондиціонер постійно заливає водою, що "знищує естетичний вигляд пам’ятника та є зневагою до полеглих героїв". До того ж меморіал закрили торгівельними кіосками.

Ситуація, яка склалась, не дає можливості належним чином увічнити пам’ять героїв, стверджують автори звернення.

Той самий барельєф

Бригинець звернувся до голови КМДА Попова з проханням або звільнити простір довкола барельєфу від кіосків і пристроїв, або перенести барельєф на сусідній будинок №32-г, мешканці якого готові доглядати за меморіалом.

Вулиця Героїв Дніпра, як і однойменна станція метро, названа на честь радянських воїнів - учасників битви за Київ і форсування Дніпра восени 1943 року.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР