ТАБАЧНИК ЛІКВІДУВАВ ВІДДІЛ РЕСТАВРАЦІЇ СТАРОДРУКІВ У ЛЬВОВІ

У науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка ліквідували відділ реставрації стародруків.

Про це повідомляє "ҐалІнфо" з посиланням на проркетора з науково-педагогічної роботи ЛНУ Володимира Кирилича.

За словами проректора, 27 вересня 2012 року вийшов наказ міністра освіти про типову структуру бібліотек вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації. Відповідно до наказу, вишу доведеться ліквідувати деякі підрозділи бібліотеки і звільнити третину її працівників.

Серед відділів, які не передбачені новою, універсальною для всіх вишів структурою, опинився і відділ реставрації стародруків.

"У цьому відділі працює 6 людей і вони виконують дуже делікатну роботу", – зауважив Кирилич.

Фонди наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка нараховують близько 3,5 млн екземплярів. Бібліотека багата на стародруки, інкунабули, які походять з часів, коли майбутній університет був єзуїтським колегіумом.

Наказ Табачника прирівняв львівський виш до тих, які є значно молодшими за нього і не мають настільки багатих і цінних фондів.

Загалом наказ міністра передбачає звільнення 53 працівників бібліотеки з понад 160. Люди попереджені про скорочення. До березня їм, відповідно до закону, буде нараховуватися зарплатня.

Протягом двох місяців університет намагатиметься вирішити питання їхнього працевлаштування.

Дивіться також інші матеріали ІП на тему "Табачник"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.