Спецпроект

У Дніпропетровському історичному музеї виставили вбрання казкових персонажів

Подивитися на вбрання казкових персонажів можна на виставці "Різдвяні казки Оксани Єрмакової" в Дніпропетровському історичному музеї.

Про це повідомляє 11 канал.

Дороге каміння, пір’я та гобеленова тканина від Армані. Саме такою, розкішною, уявила собі Царівну-Лебідь дизайнерка Оксана Єрмакова.

Вона відома тим, що створює історичні та казкові портрети, фантазуючи із образами та вбранням. На створення образів Оксану надихають російські та українські казки, герої Пушкіна та Гоголя.

Як моделі на фотосесіях виступають або друзі самої дизайнерки, або відомі у місті люди. Приміром, у роль полячки вживалася скандальна депутатка міськради Світлана Єпіфанцева.

Костюми Оксана не копіює повністю з історичних, а намагається пристосувати до сучасності. Усього Оксана Єрмакова створила більше ста п’ятдесяти образів. За кожним — стоїть робота цілої команди. Це кравці, закрійники, візажисти, перукарі, фотографи.

Зараз в музеї представлено лише 30 фоторобіт та 14 костюмів — усі вони присвячені Різдву. Втім, незабаром дизайнерка обіцяє експозицію про великих українських жінок.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.