У США продають пікап колишнього президента

Повнопривідний пікап Ford F-150 2009 року випуску, яким володів колишній президент США Джордж Буш-молодший, продадуть з аукціону Barrett-Jackson.

Про це повідомляє Автотревел.

Автомобіль був придбаний Бушем відразу після закінчення другого президентського терміну. Організатори аукціону не вказали пробіг пікапа, однак існують припущення, що він невеликий, оскільки екс-президент їздив на ньому виключно по території свого ранчо у Техасі.

 

"Я не їздив трасами за кермом уже багато років", - пояснив екс-президент США.

Пікап оснащений 5,4-літровим двигуном потужністю 310 кінських сил. Панель приладів машини прикрашає особистий підпис екс-президента. Крім того, покупець отримає відеозапис, на якому зображений Буш-молодший, який об'їздить на автомобілі свої володіння.

За словами представників аукціону, якби автомобіль належав звичайному американцю, то його ціна не перевищила б 30 тисяч доларів. Однак організатори прогнозують десятикратне збільшення вартості Ford F-150, оскільки ним володів колишній президент США.

Усі виручені від продажу історичного автомобіля кошти будуть передані благодійному фонду, який надає допомогу сім'ям американських військовослужбовців.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.