Спецпроект

Починаються продажі квитків у музей ABBA, який відкриється навесні

Як повідомила у вівторок прес-служба комплексу "Шведський зал слави" (Swedish Hall of Fame), в якому буде розташовуватися музей групи ABBA, "прем'єрні квитки" надійдуть у продаж вже в четвер, 13 грудня. Сам музей відкривається 7 травня 2013 року.

Про це пише newsru.com.

Це квитки на перші три тижні роботи музею - з 7 по 31 травня. Впорядники випускають їх у продаж вже зараз, через великий інтерес до музею.

Вартість одного квитка складе 195 шведських крон (29 доларів) і 50 крон (7,5 доларів) для дітей. На кожному квитку вказано час відвідин, щоб гостям не довелося стояти в черзі.

Безпосередньо в самому комплексі буде продаватися обмежене число квитків, проте їх можна придбати в інтернеті або касах шведських залізниць. Музей ABBA в комплексі "Шведський зал слави" буде знаходитися в центральному столичному районі Юргорден, поруч з парком атракціонів "Грена Лунд" (Grona Lund).

Організатори сподіваються, що вже в перший рік роботи нову пам'ятку столиці відвідають 200-300 тисяч гостей, які зможуть побачити костюми учасників групи, її студію, а також спробують самі зробити музичне відео.

"Я завжди сумнівався, чи потрібно мені ставати музейним експонатом до того, як я помру. І я, і Бенні (Андерссон) хотіли, щоб це було щось більше, ніж проста експозиція", - розповів член групи і автор текстів Бйорн Ульвеус, оголошуючи про плани створення нового комплексу. "Ми хотіли б стати частиною унікальної музичної життя і індустрії Швеції", - додав співак.

На сьогодні в світі продано більше 378 000 000 дисків ABBA. Між 1972-м і 1982 роками група випустила 8 альбомів, однак численні збірки виходять і зараз. Щорічно ще 2-3 мільйони платівок колективу знаходять своїх покупців. Мюзикл Mamma Mia!, В основу якого покладені пісні Бьєрна і Бенні, вже подивилися близько 30 мільйонів чоловік в сотнях театрів світу.

Спочатку про створення музею ABBA - в стокгольмській гавані "Стадсгорден" - було оголошено ще в 2007 році, а в 2009-му туди навіть почали продавати квитки. Однак тоді проект так і не був здійснений.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.