Архів Тарковського на "Сотбіс" продали за $2 млн

На аукціоні "Sothbey's" вважають, що хід торгів з продажу архіву Андрія Тарковського свідчить про його історичну цінність. "Ми приголомшені сумою, за яку проданий архів".

Про це заявив "Інтерфаксу" глава відділу книг і рукописів англійського аукціонного будинку "Cотбіс" Стівен Роу.

"Це історична угода для історії кіно, - зазначив Роу. - Торги були довгими і жорстокими, і це свідчить про ту історичну цінність, яку представляє собою цей архів".

Торги архіву Тарковського тривали цілих 18 хвилин. Зрештою архів за 1,5 млн фунтів ($2 млн) купив представник російського міста Іваново.

Відомий радянський кінорежисер Андрій Тарковський народився в Іванівській області РСФСР (місто Юр'євець). У 1984 році він прийняв рішення не повертатися в СРСР, залишившись в Італії, де знімав один із фільмів. Помер у 1986 році в Парижі.

Співробітник аукціонного дому нагадав, що ніколи раніше значущі матеріали, пов'язані з Тарковським, не потрапляли на аукціони. "Думаю, що більше і не потраплять", - зазначив Роу.

Архів, пов'язаний з життям і діяльністю Тарковського, був виставлений на продаж другом і співавтором кінорежисера, кінознавцем Ольгою Сурковою, кота живе в Голландії. У нього входять листи, чернетки рукописів, аудіозаписи та фотографії, замітки на полях сценаріїв, а також оригінальний сценарій до фільму "Дзеркало".

Архів буде переданий в будинок-музей режисера у Юр'євці.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.