Спецпроект

По ТБ покажуть фільм Буковського про Голодомор

24 листопада о 19:00 у День пам'яті жертв Голодомору телеканал ТВі покаже документальний фільм Сергія Буковського "Живі".

 

Про це повідомляє "Телекритика".

Фільм "Живі" (англ. Living) (2008) Сергія Буковського здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму в Женеві.

Історико-документальна картина поєднала дві сюжетні лінії. Перша - це свідчення майже трьох десятків свідків Голодомору.

Друга лінія розповідає історію британського журналіста Ґарета Джоунса - випускника Кембриджського університету та радника колишнього прем'єр-міністра Сполученого Королівства Дейвіда Ллойда Джорджа. Він готував для світової громадськості справжні факти про масштаби Великого голоду, за що його було депортовано до Москви енкаведистами.

"Живі" - тому що фільм про живих, тих, хто зумів вижити і залишитись людиною. Він про мертвих, але живих в нашій пам'яті та історії.

Дивіться також:

"Україна: точка відліку" - чудова документалка Буковського про 1989-91 рр. ВІДЕО

У нацистській в'язниці покажуть фільм Буковського про Голокост

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.