Спецпроект

В Росії пройде фестиваль музеїв "режимних" міст

"Музей міста Z" - під такою назвою в Музеї м.Сєверська з 19 по 23 листопада пройде фестиваль музеїв закритих міст. Захід такого роду відбудеться вперше в Росії.

Про це пише сайт міста Сєверськ.

 

Головною метою фестивалю є створення єдиного культурного простору міст системи ЗАТО. І це не тільки встановлення дружніх зв'язків між музеями закритих міст, розробка перспектив співпраці, формування єдиної бази пересувних виставок, а й створення Асоціації музеїв закритих міст - спільноти, яка має і може захищати інтереси культури, а також визначати напрямки спільної діяльності.
 
У роботі фестивалю візьмуть участь провідні фахівці музейної справи з Москви, Санкт-Петербурга, Новосибірська, Томська; співробітники краєзнавчих, суспільних і корпоративних музеїв міст системи ЗАТЕ ДК "Росатом" - Желєзногорська і Зеленогорська (Красноярський край), Зарічного (Пензенська область), Лісового, Новоуральська і Зарічного (Свердловська область), Сарова (Нижегородська область), Озерська, Снєжинська і Трехгорная (Челябінська область), члени Асоціації Музеїв Томської області, а також представники шкільних і громадських музеїв міста Сіверська.
 
На робочих майданчиках фестивалю заплановано проведення багатьох різноманітних заходів: пройде конкурс виставкових проектів "Музей - іміджевий центр території", відбудеться конференція "Актуальні проблеми музеїв закритих міст та шляхи їх вирішення".

ЗАТО - Закритий адміністративно-територіальний округ - міський округ, в межах якого розташовані промислові підприємства з розробки, виготовлення, зберігання та утилізації зброї масового ураження, переробці радіоактивних та інших матеріалів, військові та інші об'єкти, для яких встановлюється особливий режим безпечного функціонування та охорони державної таємниці, що включає спеціальні умови проживання громадян.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.