Спецпроект

Музей нового покоління відкриють поруч із МДУ ім.Ломоносова

На Воробйових горах поруч із Фундаментальною бібліотекою МДУ буде побудовано Музейно-просвітницький центр - спільний проект Політехнічного музею та університету. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут «Стрілка».

Про це пише Новая газета

До 2017-2018 рр.. в Москві планують створити музей нового покоління. На основі опитувань та моніторингу аудиторії обіцяють створити екскурсійні, освітні і просвітницькі програми, розраховані на різні вікові, професійні й психологічні категорії відвідувачів. Для демонстрації експонатів будуть використані інноваційні музейні технології. Експозицію збираються розділити на три блоки тем: "Матерія", "Енергія", "Інформація".

Конкурс на розробку концепції музею виграла британська компанія Event Communication. Зараз йде пошук архітектурного вигляду майбутнього центру: крім реконструкції історичної будівлі Політеху із збільшенням публічних просторів, в плані - будівництво нової будівлі на території МДУ. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут "Стрілка", і складається він з двох етапів: спочатку журі конкурсу вибере шість учасників, які пройдуть до другого туру. На другому етапі учасникам належить розробити архітектурні концепції, які будуть відправлені на технічну експертизу. Учасники повинні укластися в будівельний бюджет в 140 млн. доларів.

Реєстрація на конкурс триватиме до 19 листопада. Остаточне ж рішення за підсумками двох етапів конкурсу журі має озвучити в березні наступного року.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.