Спецпроект

Меморіальний музей Євдокимова відкриють на Алтаї

Музей відомого актора і колишнього губернатора Алтайського краю Михайла Євдокимова, який загинув в автокатастрофі в серпні 2005 року, буде до кінця року відкрито у його рідному селі Верх-Обське.

Про це пише Інтерфакс.

Музей розташується в будівлі Будинку культури, реконструкція якого вартістю 20 млн рублів наразі ведеться.

Для меморіального музею в будівлі БК обладнають експозиційно-виставкові зали загальною площею 120 кв. м. Основні роботи з капремонту планується завершити до грудня. У будівлі Будинку культури будуть нові системи водопостачання, каналізації, опалення, електропостачання, будівлю повністю відремонтують зсередини і зовні, в глядацькому залі встановлять сучасне звукове та світлове обладнання, нові крісла.

Одночасно з ремонтом співробітники Алтайського державного краєзнавчого музею ведуть роботи зі створення експозиції "Душа Росії", присвяченої М.Евдокимову. Вона складатиметься з трьох основних розділів: "Джерела", "Вогні рампи" і "Батьківщина - це Алтай".

"Джерела" розкажуть про дитячі та юнацькі роки життя артиста, його родину, захоплення музикою, початок трудової діяльності, службу в армії, навчання в інституті в Новосибірську, а також про створення сім'ї і від'їзд в Москву.

Другий розділ присвячений творчій діяльності М.Евдокимова. Тут будуть представлені фотографії, афіші концертів, квитки, програми концертів, членський квиток "Москонцерту", дружні шаржі художників, авторські тексти виступів, сценічний костюм, музичні інструменти та інші експонати, пов'язані з творчим життям артиста.

У третій розділ увійдуть матеріали про участь М.Евдокимова в Шукшинських читаннях, виступи перед земляками, зйомках програми "Аншлаг" на Алтаї. Окремий підрозділ буде присвячений історії організації культурно-спортивного свята в селищі Верх-Обське і діяльності М.Евдокимова на посаді глави адміністрації Алтайського краю.

Для створення експозиції вдова артиста Галина Євдокимова вже передала до фонду музею предмети з особистого архіву сім'ї. Це близько 100 експонатів, у тому числі фотографії, документи, концертні афіші, сценічні костюми, нагороди, особисті речі, відеоматеріали.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.