Спецпроект

Азаров відкриє музей Партії регіонів - про тих, хто "пройшов 2004 рік"

Голова Партії регіонів, прем'єр-міністр Микола Азаров цього тижня відкриє музей ПР у Харкові.

Про це під час телемосту Київ-Харків 16 жовтня заявив заступник голови Харківської обласної організації ПР Євгеній Савін, повідомляє УНІАН.

"Відкриємо музей Партії регіонів на цьому тижні в присутності лідера партії", - сказав Савін, додавши, що музей з'явиться в приміщенні Харківської обласної організації ПР.

У зв'язку із цим він відзначив, що за час свого існування ПР проходила різні періоди, були періоди коли партії було дуже складно.

"У кожного партосередку, у кожної парторганізації є своя історія, а це дуже серйозно, коли людина може прийти й подивитися те, що було, показати своїм молодим бійцям, яких він привіз в обласну організацію, як це починалося. Це така спадкоємність зубрів, які в партії перебувають. Ми говоримо: ми пам'ятаємо й шануємо наших товаришів, які починали партію, які пройшли 2004 рік, які пройшли 2005 рік", - сказав Савін.

"Перші повідомлення про те, що обласна організація Партії регіонів створить музей, викликала реакцію ЗМІ, що ПР... нафталіном. Нехай сміються, це їх особисті проблеми", - відзначив Савін.

Як повідомлялося раніше, у музеї Кам'янця-Подільського виставили стакан та ручку, якими користувався президент Віктор Янукович.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.