Спецпроект

В Красноярському краї будують притулок для колекції рубанків

У місті Єнісейськ Красноярського краю буде створено музей рубанків, аналогів якому в Росії немає. Регіональні власті вважають, що створення такого майданчика підвищить приплив туристів у край.

Про це пише Утро.ru.

Музей створюється на основі колекції рубанків жителя Енісейська, пенсіонера Віталія Іслентьєва, яка була відзначена Золотою Зіркою Книги рекордів Росії.

Наразі в колекції - 1075 рубанків. Найбільш цінними надбаннями останнього часу Іслентьєв вважає рубанки, вивезені з населених пунктів, що потрапили під затоплення Богучанської ГЕС. Також колекція збагатилася найбільшим на сьогоднішній день експонатом, створеним на початку XX століття - бондарним рубанком кустарного виробництва під назвою "Шмига", довжина якого 1 м 35 см.

Створення музею ведеться "усім миром". Наразі закінчено заливку фундаменту нової будівлі, вже є пиломатеріали для будівництва.

Для оформлення заявки в Книгу рекордів Гінесса був проведений збір коштів. Заявка успішно пройшла першу стадію розгляду. Зараз Віталій Іслентьєв готує пакет документів, необхідних для подальшої оцінки колекції.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.