Спецпроект

Садиба "Останкіно" три роки існуватиме лише в 3D. ФОТО

Комплексна реставрація московського музею-садиби "Останкіно" почнеться в 2013 році і закінчиться в 2015-му. Передбачається, що роботи обійдуться в 2,5 мільярда рублів.

Про це пише Лента.ru

Рішення про проведення реставрації садиби було прийнято в 2009 році, однак протягом останніх трьох років проводилися тільки незначні протиаварійні  роботи.

Нині  колекція музею "Останкіно" становить близько 3,5 тисячі експонатів, серед них - пам'ятники декоративно-прикладного мистецтва, а також живопис XVII - XVIII століть.

На час реставрації велика частина об'єктів буде вивезена в інші музеї - в "Царицино", садиби "Коломенське" і "Любліно", в музейний центр "Робітник і колгоспниця" і в музей-садибу "Остафьєво".

На початку 2012 року повідомлялося, що будівля знаходиться в поганому стані через гниття основних конструкцій, а також існує небезпека обвалення покрівлі та фундаменту садиби. Взимку будівлю було вирішено накрити спеціальною конструкцією, щоб захистити від атмосферних опадів.

Музей-садиба "Останкіно" є не тільки пам'ятником архітектури, але й садово-паркового мистецтва. Перед садибою розбито "Розважальний сад", який відтворює парк межі XVIII-XIX століть, що поєднував в собі елементи регулярного і пейзажного парків.

Центральною визначною пам'яткою "Останкіно" є Палац-театр, побудований в кінці XVIII століття.

 

 

Фасад садиби"Останкіно". Фото ostankino-museum.ru

Перед закриттям музею-садиби в "Останкіно" на замовлення московського департаменту культури була зроблена 3D зйомка для того, аби можна було подивитися на інтер'єри садиби і навколишній її парк поки вони закриті.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.