Спецпроект

Януковичі-молодші стануть експонатами разом із "Му-му". ФОТО

У Донецьку вчителі школи № 9, де раніше вчилися сини Президента України Віктора Януковича, Олександр і Віктор, вирішили створити шкільний музей відомих випускників.

Про це пишуть Коментарі.

В школі наразі вже є три цінні експонати - рідкісне видання книги "Муму" 1930 року, Конституція СРСР 1937 року випуску, парта 1936-го.

Але головною гордістю тут вважають своїх випускників. За словами директора школи це "учні, які стали професорами, дослідниками космосу і підводного світу, генералами і депутатами". 

Один з випускників донецької школи №9,  Віктор Янукович

За словами директора, особливе місце в музеї відведуть синам Президента Януковича: у експозицію включать дитячі фотографії Олександра і Віктора, знімки з випускного альбому, а також відео з останнього дзвоника обох.

Крім того, їхні імена записали до Книги медалістів, адже Януковичі закінчили школу зі "срібною медаллю".

У свою чергу заступник директора школи з госпчастини ностальгійно згадала, як молодший син Президента допомагав їй змінювати лампочки і наводити порядок.

Читайте також: "Донецьк планує стати музейною Меккою"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.