Спецпроект

В Євпаторії готують діораму Чорнобильської АЕС

В Євпаторії в музеї аварії на Чорнобильській АЕС «Зірка Полин» намічено відкриття діорами АЕС, що зображає її в перші години після вибуху.

Про це пише агентство е-Крим.

Діорама представить зруйнований четвертий енергоблок АЕС на тлі житлових будинків і безхмарного неба. Подібне висвітлення аварії з'явиться в країні вперше.

Автором діорами став кримський художник Іван Кудрявцев. Це його друга робота, зроблена за замовленням музею. Раніше художник створював панораму АЕС.

Діорама загальною площею більше чотирьох квадратних метрів написана на полотні олійними фарбами. Ракурс діорами обраний таким чином, щоб якомога ширше показати просторову глибину та реальні масштаби аварії. При показі діорами планується використовувати штучне освітлення і звуковий супровід.

Відкриття діорами буде приурочено до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відзначається 14 грудня.

В квітні в Євпаторії відбулося урочисте відкриття музею «Зірка Полин», присвяченого аварії на Чорнобильській АЕС. У музеї представлена ​​найбільша в Криму експозиція, що розповідає про аварію на ЧАЕС та її наслідки. Також в музеї представлена ​​об'ємна панорама довжиною сім метрів.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.