У Бухаресті "відреставрували" Леніна у вигляді гідри. ФОТО

У столиці Румунії Бухаресті на постаменті, де колись стояв пам'ятник лідеру партії більшовиків у Російській імперії Володимиру Леніну, встановили реконструйований монумент - тільки з фантастичним покручем замість голови.

Про це повідомляють "Тексти".

Тулуб вождя соціалістичної революції в Росії 1917 року - такий же, який був на старому пам'ятнику, але замість шиї та голови можна побачити чи то стебла квітів, чи то змій.

 За скульптурою - гігантська споруда офіційної газети Компартії Румунії "Скинтея" ("Іскра"). Зараз будівля здається під офіси

Автор незвичайного пам'ятника, румунський скульптор Костин Іоніце, назвав свою роботу "Гідра". За словами митця, мета його роботи – проілюструвати відсутність у громадян цікавості до політичних діячів.

 Румунський Ленін був копією пам'ятника, встановленого біля Московського держуніверститету

Твір сучасного мистецтва розташований в центрі Бухаресту навпроти колишнього "Дому вільної преси". Саме там раніше стояв гігантський пам'ятник Леніну, встановлений у 1960 році.

В 1990-му під час повстання проти лідера румунських комуністів Ніколае Чаушеску пам'ятник був прибраний.

П'єдестал від Леніна простояв порожнім 22 роки

Нагадаємо, в червні 2011 року у столиці Болгарі Софії невідомі розмалювали пам'ятник бійцям Третього Українського фронту, зобразивши їх у вигляді персонажів західної мас-культури.

У лютому 2012-го комісія Київради з питань культури та туризму відмовилась прийняти пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка до комунальної власності міста Києва.

Дивіться також: "1989: Суд і страта родини Чаушеску. ВІДЕО"

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.