Спецпроект

У Януковича в музеї подарунків з'явилась "Біблія Далі" з діамантом

Президенту Віктору Януковичу передали Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі для Музею подарунків Адміністрації президента України.

Про це пише Українська правда.

В музеї "Духовні скарби України" пройшла виставка "Книга на всі часи".

Там була презентована Біблія з ілюстраціями Далі. Кожна книга має свій порядковий номер і прикрашена унікальним комплексом цінних каменів, один з яких - діамант у чотири карати.

"За традицією, яку започаткували європейські країни, глава держави приймає в подарунок перший примірник видання. На сьогоднішній день "Біблія Далі "прикрашає президентські бібліотеки Італії, Німеччини, Словаччини, Чехії", - сказано в прес-релізі організаторів виставки.

"Тому перший примірник видавець Олег Шпільман передав Віктору Януковичу для Музею подарунків Адміністрації президента України", - роз'яснюють організатори.

"Ще кілька екземплярів знайшли своє місце в зібранні Національного музею історії України, фондах музею" Духовні скарби України ". А четвертий екземпляр Біблії Далі повернувся на Батьківщину майстра, її прийняв в дар посол Королівства Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно", - додають вони.

Біблія з ілюстраціями Далі була подарована у свій час і Папі римському Бенедикту XVI.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.