Спецпроект

В музеї продемонструють Пабло Пікассо як літератора

У музеї Соломона Гуггенхайма відбудеться читка однієї з двох п'єс, написаних художником Пабло Пікассо "Бажання, спіймане за хвіст". Читка пройде 14 і 15 жовтня - у дні, коли в музеї буде йти виставка чорно-білих робіт іспанця.

Про це пише The New York Times.

Пікассо написав безсюжетну сюрреалістичну п'єсу за чотири дні в 1941 році в Парижі, під час хвороби. Дію п'єси переказати неможливо - вона незв'язна, при цьому сама п'єса насичена грою слів і неординарними образами і героями, яких, наприклад, звуть Товстоступ і Круглоконч.

При створенні п'єси на Пікассо вплинули умови життя під час війни - нестача їжі та погане опалення. У п'єсі в якості окремих дійових осіб зустрічаються ступні, які повторюють фразу "мої обморожені пальці". На літературну творчість Пікассо також вплинули його друзі поети Гійом Аполлінер і Макс Жакоб.

Музей Соломона Гуггенхайма - музей мистецтва в США, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі. Веде свою історію зі створення в 1937 році Фонду Гуггенхайма. Засновник музею - меценат Соломон Роберт Гуггенхайм.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.