Спецпроект

В каліфорнійському музеї злодії поживились золотом

З Каліфорнійського музею вкрали унікальний золотий самородок "Фрікот". В цілому здобиччю грабіжників стали дорогоцінні камені і золото на загальну суму в два мільйони доларів.

Про це пише siteua.org

Cамородок «Фрікот» вагою близько 6,5 кілограмів - єдиний настільки великий самородок, видобутий під час "Золотої лихоманки", що залишився в первозданному вигляді.

Злочинці, яких, імовірно, було двоє, прийшли в Каліфорнійський музей мінералів і гірської промисловості вдень. Коли зловмисники забирали «Фрікот», спрацювала сигналізація, однак злодіям вдалося сховатися до появи поліції в музеї.

У правоохоронних органах Каліфорнії заявили, що злочинцям буде вкрай складно продати викрадене, оскільки походження унікальних матеріалів легко встановити.

Раніше резонансний випадок крадіжки коштовностей стався 5 вересня в Шрі-Ланці. 32-річний громадянин КНР в ході відвідування ювелірної виставки проковтнув діамант вартістю 1 млн 800 тис. рупій (близько 14 тис. доларів). Китаєць підійшов до однієї з вітрин з дорогоцінними каменями і попросив показати йому діамант, а потім поклав його в рот. Чоловік з діамантом в шлунку був затриманий і переданий поліції. Співробітники правоохоронних органів доставили чоловіка в одну з лікарень міста Коломбо, де медики дали йому проносний засіб.

 

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.