Спецпроект

В каліфорнійському музеї злодії поживились золотом

З Каліфорнійського музею вкрали унікальний золотий самородок "Фрікот". В цілому здобиччю грабіжників стали дорогоцінні камені і золото на загальну суму в два мільйони доларів.

Про це пише siteua.org

Cамородок «Фрікот» вагою близько 6,5 кілограмів - єдиний настільки великий самородок, видобутий під час "Золотої лихоманки", що залишився в первозданному вигляді.

Злочинці, яких, імовірно, було двоє, прийшли в Каліфорнійський музей мінералів і гірської промисловості вдень. Коли зловмисники забирали «Фрікот», спрацювала сигналізація, однак злодіям вдалося сховатися до появи поліції в музеї.

У правоохоронних органах Каліфорнії заявили, що злочинцям буде вкрай складно продати викрадене, оскільки походження унікальних матеріалів легко встановити.

Раніше резонансний випадок крадіжки коштовностей стався 5 вересня в Шрі-Ланці. 32-річний громадянин КНР в ході відвідування ювелірної виставки проковтнув діамант вартістю 1 млн 800 тис. рупій (близько 14 тис. доларів). Китаєць підійшов до однієї з вітрин з дорогоцінними каменями і попросив показати йому діамант, а потім поклав його в рот. Чоловік з діамантом в шлунку був затриманий і переданий поліції. Співробітники правоохоронних органів доставили чоловіка в одну з лікарень міста Коломбо, де медики дали йому проносний засіб.

 

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.