Спецпроект

В Чикаго торгують мізками Ейнштейна

У Національному музеї медицини та охорони здоров'я в Чикаго розробили додаток для iPad, що дозволяє ознайомитися з фотографіями мозку Альберта Ейнштейна. За колекцію знімків користувачам доведеться викласти 9,99 долара.

Про це повідомляє Associated Press.

За допомогою нового додатку користувачі зможуть подивитися 350 фотографій головного мозку вченого, знятих патологоанатомом Томасом Харві в 1955 році.

Після розтину Харві витягнув з тіла Ейнштейна мозок, щоб зберегти його для майбутніх поколінь. Харі розділив мозок на 250 частин. Протягом багатьох років патологоанатом видавав частини мозку Ейнштейна дослідникам, після чого в 1998 передав решту шматочків доктору Елліоту Краусс з Медичного університету Прінстонського університету. Тому створити цілісну модель мозку розробникам програми не вдалося: додаток не відтворює анатомічну модель.

Учені, що дослідили мозок геніального фізика, знайшли в ньому чимало незвичайного: наприклад, з'ясувалося, що тім'яні частки були набагато ширші, ніж у звичайної людини.

Тепер творцям програми для iPad і iPhone докоряють в тому, що, можливо, Ейнштейн не хотів би, щоб фотографії його останків продавалися всім бажаючим. Член ради директорів музею Джим Палья не згодна з цим: "Ми знаємо, що він не хотів, щоб з його останків зробили цирк, однак ми знаємо й те, що він розумів, який внесок в науку може принести дослідження його мозку".

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР