Спецпроект

В США створили експозицію історії відеоігор. ФОТО

У Вашингтоні відбулося відкриття виставки в Смітсонівському музеї американського мистецтва (Smithsonian American Art Museum), де було продемонстровано розвиток графіки, технологій і сюжету в комп'ютерних іграх.

Про це повідомляє Tom`s hardware guide.

Історія відеоігор відносно коротка - перші ігрові програми були створені на початку 70-х років минулого століття. Відвідування експозиції, присвяченої відеоіграм, допоможе освіжити в пам'яті деякі з найяскравіших моментів, якими відзначилася ігрова індустрія за час свого існування.

Відразу на вході вас зустрінуть кілька прикладів концепт-арту.

Концепт-арт від Sega и Blizzard

 

На цій виставці є п'ять легендарних ігор, в які відвідувачі можуть пограти: Pac-Man, Super Mario Brothers, The Secret of Monkey Island, Myst і Flower. Вони були вибрані за свою інтерактивність, і представлені в них ігрові елементи стали стандартними для подальших ігор.

Відвідувач намагається пройти двохвилинний відрізок гри The Secret of Monkey Island (LucasArts, 1990)

 

За допомогою розробників, дизайнерів, першовідкривачів індустрії і журналістів, запрошеним куратором було вибрано 240 ігор. Найпопулярніші з них були обрані публічно через інтернет-голосування. Проголосувало боле 3,7 мільйонів осіб з 175 країн світу.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.