Спецпроект

В США створили експозицію історії відеоігор. ФОТО

У Вашингтоні відбулося відкриття виставки в Смітсонівському музеї американського мистецтва (Smithsonian American Art Museum), де було продемонстровано розвиток графіки, технологій і сюжету в комп'ютерних іграх.

Про це повідомляє Tom`s hardware guide.

Історія відеоігор відносно коротка - перші ігрові програми були створені на початку 70-х років минулого століття. Відвідування експозиції, присвяченої відеоіграм, допоможе освіжити в пам'яті деякі з найяскравіших моментів, якими відзначилася ігрова індустрія за час свого існування.

Відразу на вході вас зустрінуть кілька прикладів концепт-арту.

Концепт-арт від Sega и Blizzard

 

На цій виставці є п'ять легендарних ігор, в які відвідувачі можуть пограти: Pac-Man, Super Mario Brothers, The Secret of Monkey Island, Myst і Flower. Вони були вибрані за свою інтерактивність, і представлені в них ігрові елементи стали стандартними для подальших ігор.

Відвідувач намагається пройти двохвилинний відрізок гри The Secret of Monkey Island (LucasArts, 1990)

 

За допомогою розробників, дизайнерів, першовідкривачів індустрії і журналістів, запрошеним куратором було вибрано 240 ігор. Найпопулярніші з них були обрані публічно через інтернет-голосування. Проголосувало боле 3,7 мільйонів осіб з 175 країн світу.

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.