Спецпроект

В США створили експозицію історії відеоігор. ФОТО

У Вашингтоні відбулося відкриття виставки в Смітсонівському музеї американського мистецтва (Smithsonian American Art Museum), де було продемонстровано розвиток графіки, технологій і сюжету в комп'ютерних іграх.

Про це повідомляє Tom`s hardware guide.

Історія відеоігор відносно коротка - перші ігрові програми були створені на початку 70-х років минулого століття. Відвідування експозиції, присвяченої відеоіграм, допоможе освіжити в пам'яті деякі з найяскравіших моментів, якими відзначилася ігрова індустрія за час свого існування.

Відразу на вході вас зустрінуть кілька прикладів концепт-арту.

Концепт-арт від Sega и Blizzard

 

На цій виставці є п'ять легендарних ігор, в які відвідувачі можуть пограти: Pac-Man, Super Mario Brothers, The Secret of Monkey Island, Myst і Flower. Вони були вибрані за свою інтерактивність, і представлені в них ігрові елементи стали стандартними для подальших ігор.

Відвідувач намагається пройти двохвилинний відрізок гри The Secret of Monkey Island (LucasArts, 1990)

 

За допомогою розробників, дизайнерів, першовідкривачів індустрії і журналістів, запрошеним куратором було вибрано 240 ігор. Найпопулярніші з них були обрані публічно через інтернет-голосування. Проголосувало боле 3,7 мільйонів осіб з 175 країн світу.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.