Спецпроект

В Пирогово - "Осінь весільна"

16 вересня 2012 року з 12:00 до 17:00 год. у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться свято “Осінь весільна”. У виконанні фольклорних колективів з Київщини, Черкащини, Вінничини, Сумщини, Житомирщини та Чернігівщини буде показано різні весільні обряди.

Про це повідомляє УНН.

На експозиції "Середня Наддніпрянщина" та  на сцені Співочого поля Музею будуть показані весільні обряди: випікання та прикрашання короваю, дівич-вечора, розплітання коси, приїзду молодого, зустрічі невістки, викупу та скривання молодої, снідання тощо. Цікавими для відвідувачів будуть і запросини на весілля, учасниками якого можуть стати саме вони.

Окрім того на Співочому полі буде організовано виставку-продаж весільного печива (короваї, шишки, верчі, пташки, голуби) тощо. А також весільної атрибутики виготовленої народними майстрами (весільні рушники, віночки, ікони, прикраси,  весільний народний одяг) тощо. Відвідувачів свята навчать виготовити весільну витинанку та виплести барвінковий вінок. На святі можна буде побачити і нові колекції від молодих етнодизайнерів, які покажуть свої весільні колекції.

Всіх бажаючих пригощатимуть короваєм та весільним тортом.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.