Спецпроект

В Києві з'явиться музей, де можна буде створити торнадо

На Подолі в кінці вересня відкриється музей популярної науки і техніки, де можна буде створювати штучну блискавку і торнадо.

Про це повідомляє Сегодня.

На трьох поверхах музею розмістяться експонати з розділів хімії, фізики, анатомії, акустики, механіки, біології, астрономії, логіки.

Особливість експозиції - в інтерактивності. До всього, що є в музеї, можна буде торкатися, а також створювати щось власними руками. Спеціальний співробітник музею зможе продемонструвати будь-який дослід. Наприклад, можна буде створити і запустити хмару, зробити копію блискавки або торнадо, перевірити предмети на провідність електрики.

Що стосується цін, то організатори обіцяють, що в будні вхід для дорослого коштуватиме 75 грн., для дітей 55 грн., а у вихідні - 85 і 65 грн відповідно.

Сучасні музеї науки і техніки, що з'явилися в світі за останні роки, відрізняються від звичних і нудних столпів наукового знання і архітектурою, і самим підходом до подачі інформації.

Найцікавішими інтерактивними музеями науки і техніки за різними оцінками вважаються: Парк Ла-Віллет і Містечко науки і техніки (Париж, Франція); Науковий центр "Немо" (Амстердам, Нідерланди); Науковий центр "Еврика" (Тіккуріла, Фінляндія); Мірайкан (Токіо, Японія); Експлораторіум (Сан-Франциско, США); Шанхайський музей науки і техніки (Шанхай, Китай); німецький музей (Мюнхен, Німеччина); Corpus (Лейден, Нідерланди); Місто мистецтв і наук (Валенсія, Іспанія); Національний музей науки (Квачхон, Корея).

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.