Спецпроект

В Києві з'явиться музей, де можна буде створити торнадо

На Подолі в кінці вересня відкриється музей популярної науки і техніки, де можна буде створювати штучну блискавку і торнадо.

Про це повідомляє Сегодня.

На трьох поверхах музею розмістяться експонати з розділів хімії, фізики, анатомії, акустики, механіки, біології, астрономії, логіки.

Особливість експозиції - в інтерактивності. До всього, що є в музеї, можна буде торкатися, а також створювати щось власними руками. Спеціальний співробітник музею зможе продемонструвати будь-який дослід. Наприклад, можна буде створити і запустити хмару, зробити копію блискавки або торнадо, перевірити предмети на провідність електрики.

Що стосується цін, то організатори обіцяють, що в будні вхід для дорослого коштуватиме 75 грн., для дітей 55 грн., а у вихідні - 85 і 65 грн відповідно.

Сучасні музеї науки і техніки, що з'явилися в світі за останні роки, відрізняються від звичних і нудних столпів наукового знання і архітектурою, і самим підходом до подачі інформації.

Найцікавішими інтерактивними музеями науки і техніки за різними оцінками вважаються: Парк Ла-Віллет і Містечко науки і техніки (Париж, Франція); Науковий центр "Немо" (Амстердам, Нідерланди); Науковий центр "Еврика" (Тіккуріла, Фінляндія); Мірайкан (Токіо, Японія); Експлораторіум (Сан-Франциско, США); Шанхайський музей науки і техніки (Шанхай, Китай); німецький музей (Мюнхен, Німеччина); Corpus (Лейден, Нідерланди); Місто мистецтв і наук (Валенсія, Іспанія); Національний музей науки (Квачхон, Корея).

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.