Спецпроект

В Макіївці можна побачити спадок Джарти за дві гривні. ФОТО

У Макіївському міському художньо-краєзнавчому музеї відкрився експозиційний зал, присвячений пам'яті покійного екс-мера міста Макіївки і екс-прем'єра Автономної республіки Крим Василя Джарти.

Про це повідомляє сайт 0623.com.ua. 

Експозиція серед іншого включає в себе особисті фотографії  - в тому числі дитячі світлини. Їх, як і більшість експонатів, в музей віддала родина Василя Джарти.

В експозиції представлені дитячі світлини Джарти

Також тут можна побачити стенди, присвячені депутатській діяльності, роботі в міністерстві охорони навколишнього середовища і  кримському періоду життя Джарти. Окремий експонат - робочий стіл Джарти. Поруч панно, виконане з бурштину, з кабінету "донецького" керівника Криму.

Робочий стіл Джарти
Стенди експозиції меморіального залу

Є тут нагороди, особисті речі, іменні подарунки: музична шкатулка і авторське видання.

Усі охочі мають можливість побачити все це на власні очі і подивитися фільм про Джарти, залишити свій коментар у журналі відвідувачів. Квиток на відвідування залу Джарти коштує 2 гривні.

Голова Ради міністрів Автономної республіки Крим Василь Джарти помер в ніч на 17 серпня в 2011 році після важкої хвороби.

Джарти в 1998-2002 роках обіймав посаду заступника голови Гірницької райради в Макіївці, заступника з питань діяльності виконавчих органів ради, виконуючого обов'язки Макіївського міського голови, мера Макіївки.

Більше про Джарти і його політичний шлях читайте на "Українській Правді"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.