Спецпроект

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книги. ФОТО

Колекція горлівського музею мініатюрної книги поповнилася новими екземплярами, надісланими з Ізраїлю.

Про це повідомляє 06242.com.ua.

Рідкісне міні-видання О.С.Пушкіна "Вірші" (Томського видавництва, тиражем всього в 500 екземплярів), псалми (обрамлені у футляр золотого кольору у вигляді брелока), а також міні-книга Яніса Анманіса (латвійського художника, поета, котрий працює в різних жанрах - від мініатюри до масштабних полотен), написана в оригінальному японському жанрі віршування - хайку (яке взяло свій початок ще в XIV ст.).

Нові експонати горлівського музею мініатюрної книжки

Коротенькі вірші - хайку складаються всього з 3-х рядків, що передають світ почуттів і відчуттів, відбитих у невеликому словесному образі.

Горлівський музей мініатюрної книги - єдиний державний музей мініатюрної книги в СНД.

В основі експозиції музею - колекція Веніаміна Олександровича Разумова, інженера-будівельника з Горлівки. Він збирав цю колекцію багато років. Його ім'ям згодом був названий музей. У 1996 році музей отримав статус державного.

У музеї зберігаються понад 8500 екземплярів. Максимальний розмір книг в колекції - близько 100 міліметрів. Мінімальні екземпляри за розміром можна порівняти з маковим зерном.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.