Уряд Індії викупив архіви Ганді

Уряд Індії придбав на аукціоні "Сотбіс" зібрання листів, паперів і фотографій лідера індійського національно-визвольного руху Махатми Ганді.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на організаторів аукціону.

Архів, що належить німецькому архітекторові Герману Калленбаху, близьким другу Ганді, був виставлений на продаж у вівторок.

Планувалося встановити початкову ціну лота в межах від $775 тис. до $1,1 млн.

Не повідомляється, за скільки зрештою були придбані архіви.

Матеріали архіву охоплюють п'ять десятиліть з 1905 по 1945 роки, і включають листи сім'ї, друзів і послідовників Ганді, а також 13 листів, написаних ним самим Калленбаху.

Індійська влада і громадськість виступають проти приватних аукціонів, на яких виставляється власність Махатми Ганді, вважаючи це образою його пам'яті.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.