Знайдено радянські карти 1980-их із планом захоплення Гельсінкі

У Фінляндії знайдені Генштабу СРСР часів Холодної війни із планами захоплення Гельсінкі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на Helsingin Sanomat.

На секретних картах 1980-их років позначені потенційні цілі у фінській столиці - в тому числі президентський палац, будівлі парламенту, міністерств, банків і поштових відділень. Позначено також станції водогону, порти, вузли громадського транспорту, вокзали та аеродроми.

Шість карт датовані 1989 роком, але інформація для них збиралася роками, а то й десятиліттями, зазначає видання.

Як відомо, в 2009 році на конференції Королівського географічного товариства та Інституту британських географів була представлена ​​радянська карта 1974 року "із планом вторгнення" до англійського міста Манчестер.

Усі назви на карті були перекладені російською, червоним кольором позначені дороги, придатні для проходження танків, чорним - промислові споруди, фіолетовим - громадські будівлі, а зеленим - військові об'єкти.

Однак Центр військового прогнозування Росії назвав карту захоплення Манчестера фальшивкою.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР