Найдавнішими мешканцями Британії визнано валлійців

Професор Оксфордського університету Пітер Донеллі припускає, що найдавнішими жителями Британських островів є валлійці.

До цього висновку вчений дійшов на підставі аналізу генетичних кодів мешканців Великої Британії, повідомляє ВВС.

Зразки, на підставі яких генетик зробив свій висновок, були зібрані на всій території Британських островів. Вчені відбирали ДНК у жителів сільських районів Сполученого Королівства, при аналізм враховувався ступінь віддаленості від великих міст.

У дослідженні брали участь лише ті добровольці, бабусі й дідусі яких жили в тому ж районі, де і вони самі. Крім генетичного матеріалу, дослідники також збирали відомості про прізвища предків добровольців.

За словами професора Донеллі, валлійці, по-перше, генетично відрізняються від решти населення Великобританії і, по-друге, несуть менше слідів послідовних хвиль міграції на острів.

Подальший аналіз показав, що північні валлійці досить сильно відрізняються в генетичному плані від південних. На думку Донеллі, дві групи припливли на острів з різних місць: північні - з Ірландії, південні - з півночі Франції. Але вчений підкремлив, що історичних свідчень цього переселення наразі не існує.

Валійці належать до кельтських народів. Їхня самоназва Cymru означає "співвітчизник", а на прапорі з давніх часів зображено червоного дракона - Ddraig Goch

Генетичну відокремленість валлійців професор пояснює гористим рельєфом Уельсу. На його думку, саме він не дав англам, саксам та іншим мігрантам, які прийшли на острів, повністю злитися з місцевим населенням.

Відомості про генетичну відособленість валлійців від інших народів Британії з’явилися більше року тому. Тоді аналіз півтисячі добровольців показав, що чоловіки-валлійці часто несуть незвичайну форму Y-хромосоми.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.