В Києві відбувається українсько-польський фестиваль "Земля козаків"

В Києві триває українсько-польський фестиваль "Ucraina terra cossacorum" - "Україна – земля козаків".

Фестиваль відбувається щоденно до 1 липня 2012 року на території козацького селища "Мамаєва Слобода" в Києві.

В рамках фестивалю заплановано кінно-каскадерське шоу із презентацією "зброї та гонору обох народів".

Щоденно буде проходити лицарський герць (поєдинок) між українськими козаками під орудою кращого кінного каскадера євроазійського континенту Олега Юрчишина та польськими крилатими гусарами на чолі з Яном Погоржельським.

Також у програмі: виступи фольклорних колективів України та Польщі, страви обох народів, основни шляхетського етикету давньої козацької України та Польщі, майстер-класи із давніх ремесел тощо.

Анонсована також презентація козацького коша - похідного козацького табору. Також козаки протягом місяця давніми теслярськими інструментами власноруч виготовлятимуть справжнісінький козацький "байдак" - річковий плоскодонний човен понад 12 м завдовжки.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.