Знайшли одне з найдавніших непристойних зображень. ФОТО

Археологи знайшли одні з найдавніших наскельних малюнків у Європі.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на Nature News і Proceedings of the National Academy of Sciences.

Розкопки проводилися в зруйнованій печері Абрі Кастане, розташованій у долині Везер, в південно-західній частині Франції.

Цей регіон привертає увагу археологів з 90-х років минулого століття - загалом ученим удалося виявити кілька десятків тисяч різних артефактів. Вони належать так званій оріньякській культурі, що існувала 40-28 тисяч років тому на території сучасної Франції.

 Стіна печери Абрі Кастане. Фото: Raphaëlle Bourrillon, з ЖЖ nyka-huldra

У 2007 році вчені розібрали завал в одному з кутів печери, де виявили фрагменти стелі з частками охри на ньому. Через руйнування малюнки виявилися знищені, однак зображення, вибиті на камені, збереглися, за словами дослідників, "досить непогано".

 Рештки первісних фарб

В руках учених виявилися малюнки чотириногого звіра, жіночого статевого органу (найдавніше зображення такого роду з відомих на даний момент) і символ, схожий на вісімку.

 Гарольд Діббл з Університету Пенсільванії (США) зазначає, що трактування подібних зображень як вульви - не більш ніж традиція французьких науковців: "Хто його зна, що це насправді"

Для оцінки віку зображень, археологи датували вік порід, в яких був виявлений фрагмент стелі. В результаті вдалося визначити, що малюнки були закінчені вже 37 000 років тому.

Попереднім "рекордсменом" були малюнки у французькій печері Шові. Невідомий художник за допомогою охри і вугілля зобразив безліч різних тварин. Вік цих зображень, за різними даними, лежить у межах від 29 до 33 тисяч років.

Про інші археологічні новини з палеоліту читайте у темі "Кам'яна доба"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.