Google присвятив стартову сторінку винахіднику "блискавки". ВІДЕО

На честь дня народження Гідеона Сундбека, який винайшов застібку "блискавку", компанія Google на своїй стартовій сторінці зобразила інтерактивний "зіпер".

Про це повідомляє bigmir.

Традиційний логотип компанії на головній сторінці порталу замінений заставкою, на якій зображено два шматочки тканини з вишитим словом Google, з'єднаних рухомою "блискавкою".

Шведський інженер Гідеон Сундбек народився 132 року тому 24 квітня 1880-го. Свій винахід він запатентував 29 квітня 1913 року в США. 

Перший прототип "блискавки" був створений у 1891-му Віткомбом Джадсоном із Чикаго. Він виглядав як ряд гачків з одного боку і петельок - з іншого, які зачіпляли за допомогою спеціального напрямного ключа (щоб їх розчепити, ключ треба було перевернути).

Витрати на таку застібку були надто великими, але Сундбек замінив гачки зубцями - і вийшла "блискавка". Новий виріб викликав інтерес і у військових, і в цивільних, і до 1923 року набув широкого поширення.

Остаточну перемогу блискавка здобула в 1937 році, коли герцог Віндзорський вибрав її як застібку для брюк.

Зазначимо, що Google змінює традиційний логотип на головній сторінці свого пошуковика до свят, а також знаменних дат.

Раніше Google робив заставки, присвячені Дню Незалежності України і ювілею Івана Котляревського.

Читайте також: Google зробив заставку, присвячену уродженцю Львова. ФОТО

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.