Google присвятив стартову сторінку винахіднику "блискавки". ВІДЕО

На честь дня народження Гідеона Сундбека, який винайшов застібку "блискавку", компанія Google на своїй стартовій сторінці зобразила інтерактивний "зіпер".

Про це повідомляє bigmir.

Традиційний логотип компанії на головній сторінці порталу замінений заставкою, на якій зображено два шматочки тканини з вишитим словом Google, з'єднаних рухомою "блискавкою".

Шведський інженер Гідеон Сундбек народився 132 року тому 24 квітня 1880-го. Свій винахід він запатентував 29 квітня 1913 року в США. 

Перший прототип "блискавки" був створений у 1891-му Віткомбом Джадсоном із Чикаго. Він виглядав як ряд гачків з одного боку і петельок - з іншого, які зачіпляли за допомогою спеціального напрямного ключа (щоб їх розчепити, ключ треба було перевернути).

Витрати на таку застібку були надто великими, але Сундбек замінив гачки зубцями - і вийшла "блискавка". Новий виріб викликав інтерес і у військових, і в цивільних, і до 1923 року набув широкого поширення.

Остаточну перемогу блискавка здобула в 1937 році, коли герцог Віндзорський вибрав її як застібку для брюк.

Зазначимо, що Google змінює традиційний логотип на головній сторінці свого пошуковика до свят, а також знаменних дат.

Раніше Google робив заставки, присвячені Дню Незалежності України і ювілею Івана Котляревського.

Читайте також: Google зробив заставку, присвячену уродженцю Львова. ФОТО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.