Мультсеріалу "Сімпсони" - 25 років

Днями виповнилося 25 років з моменту виходу в ефір першого епізоду мультсеріалу "Сімпсони", який за цей час став свого роду енциклопедією життя пересічної американської родини.

Про це нагадує "Фокус".

"Сімпсони" - найдовший мультсеріал в історії американського телебачення, що складається з 503 серій в 23 сезонах. Перша міні-серія "Good night" була показана в "Шоу Трейсі Ульман" 19 квітня 1987 року.

Демонстрація повноцінних серій мультсеріалу почалася 17 грудня 1989 року на каналі FOX. Наразі мультсеріал знайомий телеглядачам більше ніж 100 країн, в тому числі й України.

Сатиричний телесеріал висміює багато кліше і стереотипів, зокрема - стиль життя "середньостатистичного американця", особливості світових культур в цілому, знаменитостей і саме телебачення, не соромиться зачіпати такі делікатні питання, як політика і релігія.

Дуже часто випуски "Сімпсонів" присвячені тим чи іншим знаковим подіями чи явищам в історії США і світу.

Журнал Time в 1998 році назвав "Сімпсонів" кращим телевізійним серіалом XX століття.

Як відомо, в першій серії 23 сезону з'явився персонаж, схожий на президента України Віктора Януковича.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.