В’ятрович презентує "Історію з грифом "Секретно" у Харкові

В четвер, 19 квітня, у книгарні "Є" в Харкові (вул. Сумська, 3) о 18:00 розпочнеться презентація книги Володимира В'ятровича.

Історик і директор архіву СБУ у 2008-2010 рр. розповість про минуле України 1918-1991 років, описане в його книзі "Історія з грифом "Секретно". Таємниці українського минулого з архівів КГБ".

В книзі є і “харківські сюжети”: невідома історія Юрка Тютюнника, який викладав у Харківській школі червоних старшин, спогад вчительки-харків'янки, яка стала жертвою спроб КГБ втримати інформаційну блокаду довкола Голодомору і непростий життєпис Леся Курбаса у сталінському театрі абсурду.

Книга написана у формі нарисів про різні аспекти роботи таємних органів і табірної системи СРСР - ГУЛАГу, про боротьбу українського визвольного руху на сході і заході країни, про унікальні долі священиків, котрі кинули виклик системі.

Автор оприлюднює справи, заведені “органами” на митців “Розстріляного відродження” та дисидентів, розкриває причини Чорнобильської катастрофи.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.