Скандальний пам'ятник Висоцькому в Одесі трохи перероблять (ФОТО)

В Одесі хочуть встановити пам'ятник Володимиру Висоцькому, проти якого масово виступили мешканці міста. Однак влада наполягає на своєму, обіцяючи дещо переробити і називаючи протести політичним замовленням.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Пам'ятник радянському співаку і актору Володимиру Висоцькому планують відкрити навпроти Одеської кіностудії, де часто знімався митець.

З 17-ти варіантів, поданих на розгляд журі, перемогу здобула робота скульптора Олександра Князика.

Переможець конкурсу отримав грошову премію в розмірі 25 000 гривень з рук Ігоря Маркова, депутата міської ради та ініціатора ідеї встановлення пам'ятника. Нагадаємо, Марков - керівник партії "Родина", причетний до кримінальних скандалів в Одесі і провокацій у Львові 9 травня 2011 року.

 Фото: Думская.net

Журі конкурсу очолював міський голова Олександр Костусєв. Меру з представлених проектів найбільше сподобався Висоцький в образі кентавра.

Уродженець Сахаліну Костусєв - про своє одеське дитинство

Проект пам'ятника викликав спалах незадоволення серед одеситів. Проти його встановлення виступили й одеські кінематографісти.

"Пам'ятник жахливий, позбавлений смаку і негарний, - йдеться в петиції. - Він буде ображати пам'ять про Висоцького і спотворювати наше місто. Нехай "переможець" залишить свою премію собі - нас це не цікавить. Ми щиро впевнені, що Одесі потрібен пам'ятник Висоцькому. Але не такий!"

Переможці, які поділили першу премію: скульптор Олександр Князик (праворуч) і Володимир Глазирін (колишній головний архітектор міста)

Однак одеська влада все одно збирається встановити пам'ятник навпроти кіностудії.

"Я не вважаю цей проект потворним", - сказав мер Костусєв.

"Коли біля Потьомкінських сходів встановили пам'ятник Дюку, багатьом городянам це теж не подобалося, - додав представник виконкому Одеської міськради Михайло Рева. - А зараз він є надбанням нашого міста".

За словами представника виконкому, прийнятий ескіз пам'ятника зазнає змін.

"Буде ліпитися подібність. - сказав Рева. - Зараз прийнята концепція, ідея. З цим образом скульптор працюватиме ще не один місяць. І говорити зараз, що це буде погано - в корені неправильно. Всі пам'ятники Висоцькому схожі один на одного. Одесі потрібно щось своє".

Проект, який найбільше сподобався Костусєву. Він посів третє місце і отримав 10 тисяч нагороди

Чиновник вважає, що масове незадоволення витвором Князика нагадує "шалену критику пісень Висоцького, його цькування": "Художник іще нічого не зробив, а на нього вже все накинулись, це хіба справедливо? Мені здається, що це - замовлення, на якому хтось заробляє політичний капітал".

Загальна висота композиції становитиме 4 метра, а самої скульптури - 2,30. Відкрити пам'ятник планується 2 вересня, до дня міста.

Нагадаємо, що в березні цього року в Харкові теж оголосили конкурс на пам'ятник Висоцькому.

Володимир Висоцький (1938-1980) - видатний радянський актор, співак і поет (бард), класик жанру авторської пісні, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно).

Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював в СРСР і за кордоном. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема "Місце зустрічі змінити не можна", "Вертикаль").

Батько актора Семен Володимирович і його дядько народилися в Києві, на вулиці Воровського.

Пам'ятник Володимиру Висоцькому в образі капітана міліції Гліба Жеглова (фільм "Місце зустрічі змінити не можна") відкрито у 2009 році біля головного офісу МВС України, на вулиці Богомольця.

Дивіться також: Коли помер Висоцький, Москва святкувала Олімпіаду. ВІДЕО

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.