Розпочався прийом заявок на участь у школі з єврейської історії

До 1 квітня 2012 р. триває прийом заявок на участь у Літній школі з єврейської історії та культури Центрально-Східної Європи.

Школа має на меті сприяти зростанню інтересу до багатокультурного минулого України, досліджень з єврейських студій та формуванню середовища молодих українських дослідників, пов’язаних спільними науковими інтересами.

Літня школа дає можливість учасникам поглибити свої знання з єврейської історії та культури України і Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст. загалом, ознайомитися з найновішими дослідженнями, поспілкуватися і отримати кваліфіковану консультацію лекторів - спеціалістів з провідних осередків єврейських студій України, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки.

Школа триває один місяць: з 2 по 27 липня 2012 р. Щодня, окрім вихідних, учасники матимуть шість занять: два заняття з їдиш (початковий рівень), і чотири заняття з єврейської історії та культури. Під час занять перевага надається формату дискусій. 

Після успішного завершення школи учасники отримають:

- сертифікат із зазначенням усіх прослуханих курсів з єврейської історії та культури
- сертифікат про успішне завершення мовного курсу з їдиш (базовий рівень) в обсязі 40 годин (після складання іспиту)

До участі запрошуємо студентів старших курсів історичного та інших гуманітарних факультетів, аспірантів та молодих науковців. Заохочуємо до подання заявок також вчителів, молодих викладачів історії, журналістів, менеджерів у сфері культури, які зможуть застосувати отримані знання у своїй професійній діяльності.

Кандидат повинен:

- бути громадянином України
- мати не більше, ніж 35 років

Заявка повинна містити:

- резюме
- мотиваційний лист (не більше 3 тис. знаків тексту, чому Ви хочете взяти участь у цій літній школі)
- контактні телефони / електронна пошта двох науковців, до яких в разі потреби ми могли б звернутися за рекомендацією

Термін складання заявок – до 1 квітня 2012 р.

Заявки просять надсилати на е-пошту академічного координатора Центру Ірини Мацевко i.matsevko@lvivcenter.org, вказуючи в темі листа "CfA: Summer School 2012".

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.