У Львові на місці контабору хочуть зробити хостел?

На погодженні виконавчих служб Львівської міськради перебуває проект ухвали про погодження реконструкції табірної кухні колишнього концтабору "Шталаг-328" під хостел.

Про це повідомляє Zaxid.net із посиланням на депутата Львівської міської ради Юрія Кужелюка.

Депутат наголосив, що на території львівського фортечного комплексу "Цитадель" був розташований один з найбільших у Східній Європі концтаборів для військовополонених, в якому з 1941 до 1944 рр. перебувало понад 280 тис. військовополонених різних національностей, з яких близько 150 тис. осіб було знищено.

"Більшість з них до цього часу лежать без належного вшанування у братських могилах, терплячи наругу сучасних нуворишів. Лише минулого року вперше на Цитаделі був проведений молебень-реквієм та встановлено пам’ятний хрест", - сказав депутат.

Він зауважив, що територія Цитаделі з усіма табірними будівлями внесена в Держреєстр нерухомих пам’яток України і підготовлено до внесення в реєстр відповідних пам’яток національного значення.

Проте, з його слів, попри заборону будівництва  і руйнування земельного покриву, "гр. Єфім Поляков намагається при сприянні деяких служб міськради збудувати на місці табірної кухні хостел".

"Такі дії недопустимі і можуть виставити Львів у негативному світлі та послужити підставою для провокацій, адже нікому і ніде не прийде в голову відкрити хостел у бараках Майданека, Освєнціма чи крематорію Заксенхаузена", - сказав він.

Депутат просить міського голову Львова Андрія Садового та прокурора міста Андрія Стасіва зупинити на Цитаделі будь-які спроби будівництва, провести 8 травня вшанування загиблих в концтаборі, а також провести службове розслідування щодо ініціаторів підготовки згаданого проекту ухвали.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.