Оголошено конкурс робіт, присвячених Ісмаїлу Гаспринському

Правління Благодійної організації "Фонд розвитку Криму", в рамках проекту "Спадщина Криму", ухвалило рішення провести конкурс на найкращі роботи, присвячені спадщині Ісмаїла Гаспринського.

Конкурс приурочено до 161-ої річниці від дня народження видатного кримського просвітителя, філософа, письменника, громадсько-політичного діяча, видавця і мецената Ісмаїла Гаспринського - 21 березня 2012 року.

"Спадщина Криму" є ключовим проектом "Фонду розвитку Криму". Його суть полягає в популяризації гуманітарної спадщини великих мислителів і громадських діячів минулого століття, чия діяльність пов'язана з Кримом чи цінна для його розвитку - Ісмаїла Гаспринського, Петра Григоренка та Андрія Сахарова.

Роботи, заявлені на конкурс, приймаються російською, кримськотатарською, українською та англійською мовами.

Тематика робіт - це спадщина Ісмаїла Гаспринського в питаннях стосунків культур Європи і Азії, співіснування різних національностей і конфесій. Бажана прив'язка тем до кримського матеріалу. Роботи приймаються на електронну пошту "Фонду розвитку Криму" з супровідними матеріалами про автора у вільній формі. Організатор не встановлює умов з оформлення чи обсягу робіт.

Роботи приймаються до 01 вересня 2012. Кращі роботи будуть премійовані (1 місце - 4000 гривень, два других місця - по 2000 гривень та два третіх місця - по 1000 гривень) і опубліковані. Оголошення і нагородження переможців відбудеться 23 вересня 2012 року.

Благодійна організація "Фонд розвитку Криму" створена в 2010 році з метою сприяння соціальної активності жителів Криму, формуванню відповідального спільноти і подолання наслідків однієї з катастроф XX століття - депортації 1944 року.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.