Архів Ейнштейна виклали у відкритий доступ

Унікальний цифровий архів Альберта Ейнштейна, відкритий у понеділок Єврейським університетом (Єрусалим), надасть широкому загалу більш ніж 80 тисяч документів великого фізика.

Про це повідомляє ТСН.

Єврейський університет приурочив відкриття архіву до 133-річчя Ейнштейна, який відзначається у ці дні в Ізраїлі. Фахівці Єврейського університету обробили документи Ейнштейна в форматі високої якості, що дозволяє працювати з ними.

На даний момент оцифровано більше двох тисяч документів, але до кінця цього року планується оцифрувати всі 80 тисяч документів Ейнштейна, серед яких 40 тисяч – особисті.

Понад 30 тисяч документів пов'язані з життям фізика і виявлені після 1980 року, – повідомив співзасновник фонду, який виділив грант на оцифровку документів, доктор Леонард Полонський.

Пошукова система на сайті дозволить знайти документи за темою, автором і адресатом листа.

Адреса Ейнштейнового архіву - www.albert-einstein.org

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.