Ватикан уперше показав унікальні архіви за 900 років

Ватиканські архіви, серед яких є судові документи у справі Галілео Галілея і папери про відлучення від церкви Мартіна Лютера, вперше виставлені на загальний огляд.

Про це повідомляє агенція France Presse.

Виставка під назвою Lux in Arcana, приурочена до 400-річчя заснування Ватиканських архівів, проводиться в Капітолійському музеї в Римі. Вона триватиме до 9 вересня.

Організатори кажуть, що ця виставка - унікальний шанс побачити колекцію документів з архівів Ватикану, які зазвичай перебувають під охороною. За їхніми словами, це перший і, можливо, єдиний раз в історії, коли артефакти покинули межі Ватикану.

 

Експозиція включає в себе в цілому сто документів, датованих XII-XX століттями, в тому числі папери із запитом про анулювання шлюбу англійського короля Генріха VIII з Катериною Арагонською і "Диктат Папи" (Dictatus Papae) - документ, що містить текст програми понтифікату Григорія VII і представляє по суті Велику хартію папства.

На виставці також можна побачити 60-метровий сувій з показаннями лицарів Ордена тамплієрів, які зазнали на початку ХIV століття у Франції суду Священної інквізиції; бюлетені голосування одного з конклавів; звіт Мікеланджело про закінчення будівництва собору Святого Петра; звинувачення Джордано Бруно у відмові від віри в Христа; критичний лист російського царя Олексія Михайловича Папі Клементу Х про дії турецького султана.

Ще за кілька років Ватикан обіцяє відкрити для дослідників секретні архіви, котрі стосуються понтифікату Пія XII. Ці документи допоможуть відповісти на питання про справжню роль папи в порятунку євреїв у роки війни.

Представники Ватикану переконані, що папери доведуть: Пій XII захищав євреїв від Голокосту, а не мовчав, побоюючись реакції Гітлера і Муссоліні.

 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.