"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" уже зібрав понад мільйон гривень

За даними сайту Box Office Mojo, що відстежує касові збори від кінопрокату, картина Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" посіла 8-ме місце у рейтингу найпопулярніших стрічок позаминулого вік-енду (9-12 лютого). Російський сайт "Кінобізнес" відзначає, що картина вже зібрала понад 1 млн грн.

Про це повідомляє "Культура України".

Перший український національний фільм впевнено тримається у лідерах вітчизняного кінопрокату.

Підвищення цікавості публіки до стрічки ілюструють і дані Box Office Mojo. Так, за інформацією сайту, упродовж 9-12 лютого стрічка зібрала у прокаті $27 тис, що на 102% більше, ніж впродовж вік-енду 2-5 лютого.

Нагадаємо, що картина "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" вийшла в український прокат 19 січня.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" (ВІДЕО)

Протягом кількох місяців фільм можна буде побачити у різних куточках України. Зокрема, у четвер, 23 лютого, стартує прокат стрічки у кінотеатрах Тернополя та Рівного, 24 лютого – у Фастові. Причому географія прокату постійно розширюється.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" розповідає про долю льотчика, Героя Радянського Союзу, якого у роки Великої Вітчизняної війни було звинувачено у державній зраді й засуджено до сталінських таборів.

Не бажаючи провести решту життя за колючим дротом, відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені, а згодом стає його вождем.

Фільм про українця, який став вождем. Враження (ФОТО)

Фільм став першою кінокартиною за кілька років, знятою в Україні повністю українськими фахівцями і за українські кошти.  

На "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" було витрачено понад 16 мільйонів гривень, більше половини з яких надала держава.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.