Представляють збірку документів Державного центру УНР

Національний інститут стратегічних досліджень i Дослідний інститут модерної української історії в США проводять спільну презентацію фундаментального наукового видання – збірника документів "Український парламентаризм на еміграції. Державний центр УНР: документи і матеріали. 1920–1992".

Збірка щойно вийшла друком у київському видавництві ім. Олени Теліги.

Упорядник видання – кандидат історичних наук, доцент, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський.

У виданні вміщено документи українських представницьких органів на еміграції – Ради Республіки (1921 р.) та Української Національної Ради (1948–1992 рр.).

Переважна більшість матеріалів в Україні публікується вперше. Поданий у книзі масив унікальних історичних документів, що охоплюють понад сім десятиліть, висвітлює досвід діяльності Державного центру Української Народної Республіки в екзилі (у вигнанні).

Збірка "Український парламентаризм на еміграції. Державний центр УНР: документи і матеріали" вводить в науковий обіг великий масив історичних документів, що стануть як об’єктом наукового дослідження, так і багатим матеріалом для громадсько-політичного обговорення шляхів розвитку сучасної Української Держави.

1992: голова Державного Центру УНР складає повноваження перед Кравчуком (ВІДЕО)

Презентація книги відбудеться 23 лютого 2012 року о 10.30 у конференц-залі Національного інституту стратегічних досліджень за адресою: м. Київ, вул. Пирогова, 7-а (3-й поверх).

У презентації візьмуть участь провідні науковці Національного інституту стратегічних досліджень, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту історії України НАНУ, Національного університету "Києво-Могилянська академія", інших наукових та освітніх установ, громадських організацій.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.