"Вікіпедія" не працюватиме добу - протест проти спроб США контролювати інтернет

Спільнотою "Вікіпедії" та фондом "Вікімедіа" прийнято безпрецедентне рішення про припинення доступу до англомовного розділу онлайн-енциклопедії на 24 години, починаючи з 5-ї години ранку за Гринвічем 18 січня 2012 року.

Про це повідомляє громадська організація "Вікімедіа Україна" з посиланням на фонд "Вікімедія".

Страйк найпопулярнішої онлайн-енциклопедії здійснюється на знак протесту проти прийняття Палатою представників США „Stop Online Piracy Act” (SOPA; Закон "Про боротьбу з інтернет-піратством") i та Сенатом США „PROTECT IP Act” (PIPA; Закон "Про запобігання реальним інтернет-загрозам для творчості та крадіжки інтелектуальної власності"), що може зашкодити поширенню вільних знань в усьому світі.

Небезпечність прийняття обох законів пояснюється тим, що сайти зі змістом, який порушує авторські права правовласників або поширює інформацію без їх згоди, можуть бути закриті, а власники таких сайтів будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

І хоча вільні знання поширюються "Вікіпедією" відповідно до американського законодавства та законодавства штату Каліфорнія, а редактори "Вікіпедії" у всьому світі ведуть боротьбу з контентом, який порушує авторські права, однак існує реальна загроза, що на підставі цих обох законів буде припинено функціонування всіх Вікі-проектів в цілому.

Громадська організація "Вікімедіа Україна" стурбована спробами уряду США поставити інтернет під тотальний контроль, в т. ч. порушенням Першої поправки до Конституції США, яка проголошує, серед іншого, і свободу слова, та висловлює підтримку рішенню спільноти "Вікіпедії" та Фонду "Вікімедіа" стосовно акції протесту проти дій Уряду та Парламенту США.

"Вікіпедія" є найбільшою світовою енциклопедією, яка коли-небудь існувала, оскільки у 282 її мовних розділах нараховується більше 20 млн статей.

Англомовний розділ є найбільшим у "Вікіпедії". У ньому нараховується більше 3,8 млн статей, а число активних користувачів, які здійснили щонайменше одну правку на місяць, сягає більше 130 тисяч.

15 січня "Вікіпедії" виповнилося 11 років.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.