На Рiздво вiдвалився шматок Колізею

У неділю, 25 грудня, із зовнішнього боку римського Колізею відвалився невеликий фрагмент стіни.

 

Про це повідомляє "Газета по-українськи" з посиланням на Corriere della Sera.

Шматок стіни міг упасти через наплив туристів, яким в католицьке Різдво дозволили відвідати амфітеатр безкоштовно.

Видання відзначає, що в результаті інциденту, що стався приблизно о 12:30 за місцевим часом, ніхто не постраждав. За словами директора Колізею Росселb Реа, саме цю ділянку пам'ятника планується реставрувати в березні 2012 року.

Кошти на роботи надасть відомий італійський бізнесмен Дієго Делла Валле, власник взуттєвого бренду Tod's. Передбачається, що він виділить на реставраційні роботи близько 26 мільйонів євро, при цьому в обмін на фінансову допомогу Делла Валле отримає права на зображення Колізею.

Про подію стало відомо від туристів, які повідомили про обвалення маленького фрагмента стіни римській поліції.

Невеликі обвалення в Колізеї відбуваються не вперше. У травні 2010 року також відвалився один фрагмент стіни, проте він був більше - половина квадратного метра. За даними фахівців, в стінах Колізею близько 3 тисяч тріщин.

Нагадаємо, у серпнi 2011 року в Кам'янцi-Подiльському внаслiдок дощiв обрушилася частина Нової (Великої) вежi.

 

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.