На Рiздво вiдвалився шматок Колізею

У неділю, 25 грудня, із зовнішнього боку римського Колізею відвалився невеликий фрагмент стіни.

 

Про це повідомляє "Газета по-українськи" з посиланням на Corriere della Sera.

Шматок стіни міг упасти через наплив туристів, яким в католицьке Різдво дозволили відвідати амфітеатр безкоштовно.

Видання відзначає, що в результаті інциденту, що стався приблизно о 12:30 за місцевим часом, ніхто не постраждав. За словами директора Колізею Росселb Реа, саме цю ділянку пам'ятника планується реставрувати в березні 2012 року.

Кошти на роботи надасть відомий італійський бізнесмен Дієго Делла Валле, власник взуттєвого бренду Tod's. Передбачається, що він виділить на реставраційні роботи близько 26 мільйонів євро, при цьому в обмін на фінансову допомогу Делла Валле отримає права на зображення Колізею.

Про подію стало відомо від туристів, які повідомили про обвалення маленького фрагмента стіни римській поліції.

Невеликі обвалення в Колізеї відбуваються не вперше. У травні 2010 року також відвалився один фрагмент стіни, проте він був більше - половина квадратного метра. За даними фахівців, в стінах Колізею близько 3 тисяч тріщин.

Нагадаємо, у серпнi 2011 року в Кам'янцi-Подiльському внаслiдок дощiв обрушилася частина Нової (Великої) вежi.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.