У Британії продавали "Майн Кампф" як найкращий подарунок на Різдво

"Ідеальний подарунок на Різдво" – такою наліпкою у великому британському книжковому магазині помітили книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" ("Моя боротьба").

Про це повідомляє "Друг читача".

Інцидент відбувся з найбільшою мережею британських книжкових магазинів – The Waterstones - в місті Хаддерсфілд; саме там книга Гітлера, що стала наріжним каменем нацистської ідеології і в багатьох країнах заборонена як екстремістська, була позначена стікером "ідеальний подарунок на Різдво".

Окрім того, наліпка повідомляла, що "Майн Кампф" – "необхідне читання для кожного, хто хоче зрозуміти одну з найпідліших особистостей в історії. Тим не менш, напис про "ідеальний подарунок" було зроблено куди більшими літерами.

Про все це стало відомо після того, як у керівництво Waterstones звернувся зі скаргою один із співробітників магазину. Судячи з усього, стікер наклеїли його колеги, що виявили в інтернеті або вирішили самостійно, що книга Гітлера – потенційний хіт різдвяних продажів. Представники компанії негайно оприлюднили офіційні вибачення за курйоз.

У цілому у світі щорічно продається близько 20 тисяч примірників англомовного перекладу "Майн Кампф"; відомий випадок, коли в одному магазині в Індії книзі надали статус "бестселера".

Нагадаємо, у листопаді 2011 року в сувенірній крамниці аеропорту "Бориспіль" були спроби продавати ляльку у вигляді Сталіна.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.