Британський політик пішов у відставку після нацистської вечірки (ФОТО)

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон звільнив депутата парламенту від Консервативної партії Ейдана Берлі з посади помічника міністра транспорту після того, як той узяв участь у нацистській вечірці.

 

Про це повідомляє Daily Mail.

Кілька днів тому газета опублікувала фотографії з парубоцької вечірки на французькому гірськолижному курорті, на яких Берлі сміється поруч із людиною у формі офіцера СС.

Ейдан Берлі радіє нацистському салютові

Поведінка Берлі викликала особливо гостру критику з боку депутатів-лейбористів. Консерватори також визнали витівку колеги "злочинною і нерозумною".

Політик безуспішно намагався врятувати кар`єру, спростовуючи свої симпатії до нацизму. Зокрема, він написав листа з вибаченнями в єврейську газету The Jewish Chronicle і розповів про плани відвідати Освенцим.

Але британська газета з'ясувала, що Берлі невипадково опинився на передвесільній вечірці у нацистському стилі - саме він вигадав вбрати гостей у форму СС і сам заплатив за її оренду.

Публікація перекреслила кар'єру молодого політика

У Франції, де відбулася вечірка за участю Берлі, будь-яке використання нацистської атрибутики є злочином, якщо мова не йде про кіно-або театральні постановки.

 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.