Декор на львівських кам'яницях обвалюється (ФОТО)

Старовинний декор 188 будинків на 67 вулицях Львова перебуває в аварійному стані.

На шести будинках декор уже обвалився, повідомляють експерти Центру правових та політичних досліджень "СІМ".

“Гостро аварійний стан декору будівель Львова вимагає термінового реставраційного втручання, - йдеться у моніторинговому звіті центру щодо стану старовинного автентичного декору будинків Львова, котрі входять до зони ЮНЕСКО та Державного історико-архітектурного заповідника Львова. - Зволікання не лише призведе до безповоротної втрати національного надбання, а й становить пряму загрозу життю і здоров’ю перехожим у разі обвалу".

 

“На жаль, у процесі фотофіксації термін "пізно" ствердився для декору будинків № 45 на пл. Ринок, № 37 по вул. Личаківській, № 8 у Кривій Липі, № 3 по вул. Руській, №42 на Дорошенка, №1 на Винниченка, а для будинків, зазначених у переліку, переданому Управлінню охорони історичного середовища, "пізно" може стати вже сьогодні” – зазначила експерт Христина Процюк.

Центр “СІМ” просить міську владу терміново розпочати опрацювання проекту програми збереження декору старовинних кам’яниць.

 

“Наша громадська робота не замінить професійних будівельних обстежень, котрі мають бути проведені державою, - говорить керівник програми моніторингу державної пам'яткоохоронної політики Центру “СІМ” Ярина Ясиневич. - Як приклад – на вулиці Руській обвалися декор, який візуально не виглядав аварійним”.

За словами Ясиневич, минулого року громадянські активісти за 2 місяці виявили 33 аварійні об'єкти лише на вулицях, прилеглих до площі Ринок, і подали відповідні клопотання до міської влади: "Нам навіть відповіли, що планують передбачити їх реставрацію у бюджеті 2011 року, про що додатково повідомлять у першому кварталі. Рік завершується – жодної відповіді”.

 

Центр "СІМ" звернувся до органів місцевого самоврядування, обласної і міської депутатських комісій з питань культури, віце-президента української філії міжнародної організації зі збереження пам'яток ІКОМОС із пропозицією розробити комплексну програми моніторингу та збереження історико-архітектурного середовища історичних вулиць Львова, яка б передбачала фіксацію та реставрацію автентичного декору.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.