Турки знімуть фільм про історію Криму і кримських татар

Tурецький телеканал TRT розпочне зйомки документального фільму про можливості відпочинку та туризму в Криму.

Про це повідомляє NBnews із посиланням на прес-службу Ради міністрів АРК.

Домовленість про зйомки була досягнута у Стамбулі в рамках підписаної угоди про співпрацю між заступником голови Ради міністрів Криму Георгія Псарьова і турецьким телеканалом TRT.

У меморандумі про співпрацю зокрема сказано, що з метою популяризації історико-культурного, туристичного потенціалу Криму, двостороннього зростання потоку туристів, сторони погодилися проводити спільні заходи, спрямовані на розширення знань населення Турецької Республіки про історичних, культурних, етнографічних пам'ятках і рекреаційно-оздоровчих можливостях автономії.

Серіал про Роксолану викликав скандал у Туреччині

Для цього передбачається забезпечити підготовку, організацію зйомок і демонстрацію документального фільму про Крим.

За словами продюсера фільму, основна сюжетна лінія фільму розповість про історію кримськотатарського народу.

Зйомки будуть проходити в два етапи.

Перший етап запланований на лютий 2012 року, а другий - на червень.

У свою чергу, міністерство курортів і туризму АРК надасть допомогу знімальній групі з транспортом, а також у розміщенні.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.